Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ДУ16/2017/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи з 1 по 14
1.


   
    Особливості розповсюдження інфекцій, що передаються статевим шляхом, з урахуванням впливу ВІЛ-інфекції в Україні / Г. М. Бондаренко [и др.] // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 8-14


MeSH-головна:
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ -- SEXUALLY TRANSMITTED DISEASES (осложнения, эпидемиология)
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS (осложнения, эпидемиология)
Анотація: В роботі педставлено огляд літературних даних щодо захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та ВІЛ. Показано, що захворюваність на ІПСШ на сучасному етапі продовжує щорічно зростати, причому статевий шлях є основним механізмом пердачі ВІЛ, а ІПСШ є ко-фактором зараження ВІЛ. Спостерігається територіальна нерівномірність поширення ІПСШ. У регіонах з високою поширеністю ВІЛ-інфекції відзначається найвища поширеність ІПСШ, зокрема серед груп ризику.
В работе представлен обзор литературных данных по заболеваемости инфекциями, передающимися половым путем (ИППП) и ВИЧ. Показано, что заболеваемость ИППП на современном этапе продолжает ежегодно расти, причем половой путь является основным механизмом передачи ВИЧ, а ИППП является ко-фактором заражения ВИЧ. Наблюдается территориальная неравномерность распространения ИППП. В регионах с высокой распространенностью ВИЧ-инфекции отмечается самая высокая распространенность ИППП, в том числе среди групп риска.
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Г. М.
Мавров, Г. І.
Осінська, Т. В.
Щербакова, Ю. В.
Нікітенко, І. М.
Унучко, С. В.
Чирва, В. Б.
Тесленко, С. В.
Барсукова, Л. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Калюжна, Л. Д.
    Нейрошкірні генодерматози / Л. Д. Калюжна // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 15-19


MeSH-головна:
НЕЙРОКОЖНЫЕ СИНДРОМЫ -- NEUROCUTANEOUS SYNDROMES (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
Анотація: В статті зазначено, що взаємодія шкіри з нервовою системою може базуватись на вадах розвитку, часто як результат дефектів ембріогенезу, як системна дія на системи метаболічного розладу, інфекція або імунні відповідь. В роботі розглянуто ембріональні та патогенетичні основи таких захворювань шкіри як нейрофіброматоз, туберозний склероз, хвороба Штурге-Вебера, неутримання пігиенту, синдром телеангіектазії-атаксії, ангіоматоз кортикоменінгеальний, які часто поєднують терміном "факоматоз".
Авторами статьи указано, что частота выделения различных микроорганизмов по результатам различных исследований, очень варьирует, что обусловлено, вероятно, эпидемиологическими и климатическими особенностями. В связи с этим, в данной работе было проведено изучение особенностей микробного пейзажа кожи у больных угревой болезнью. Выявлена высокая интенсивность микробной колонизации кожи, увеличение количества таксономических групп, множественность штаммов с преобладанием ассоциированных форм микроорганизмов.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Петренко, А. В.
    Зіставлення генетичної складової в родинах хворих на акне / А. В. Петренко // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 20-23


MeSH-головна:
АКНЕ ОБЫКНОВЕННЫЕ -- ACNE VULGARIS (генетика, этиология)
Анотація: В статті наведено опис сучасних поглядів на генетичні причини розвитку акне. Аналіз останніх літературних даних та власних спостережень говорить про значний вплив генних мутацій на розвиток та важкість перебігу акне. Вивчалися поліморфізми генів Тоll-подібних рецепторів TLR-2, TLR-4, інтерлейкіну -1? (IL-1?) и IL-8 у пацієнтів з акне та у одного з батьків, які мали прояви акне в минулому.
В статье приведено описание современных взглядов на генетические причины развития акне. Анализ последних литературных данных и собственных наблюдений говорит о значительном влиянии генных мутаций на развитие и тяжесть течения акне. Изучались полиморфизмы генов Тоll-подобных рецепторов TLR-2, TLR-4, интерлейкина -1? (IL-1?) и IL-8 у пациентов с акне и у одного из родителей, которые имели проявления акне в прошлом.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Хамаде, Луай Мустафа
    Иммунофенотипическая характеристика лимфоцитов у пациентов с грибовидным микозом на ранних стадиях заболевания / Луай Мустафа Хамаде // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 24-29


MeSH-головна:
МИКОЗ ГРИБОВИДНЫЙ -- MYCOSIS FUNGOIDES (иммунология, патофизиология)
Анотація: В роботі проведено пошук специфічних змін в клітинному складі мононуклеарів периферичної крові у пацієнтів з грибовидним мікозом на ранніх стадіях захворювання. Зроблено висновок про наявність змін в периферичній крові у даної категорії хворих. Наявність таких змін з великою точністю діагностується методом проточної цитометрії, що дає змогу обрати тактику лікування та визначення стадії захворювання.
В работе проведен поиск специфических изменений в клеточном составе мононуклеаров периферической крови у пациентов с грибовидным микозом на ранних стадиях заболевания. Сделан вывод о наличии изменений в периферической крови у данной категории больных. Наличие таких изменений с большой точностью диагностируется методом проточной цитометрии, что позволяет выбрать тактику лечения и определения стадии заболевания.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Яакубі, Ранда
    Особливості мікробного пейзажу шкіри у хворих на вугрову хворобу / Ранда Яакубі // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 30-33


MeSH-головна:
АКНЕ ОБЫКНОВЕННЫЕ -- ACNE VULGARIS (микробиология, патофизиология)
Анотація: Авторами статті зазначено, що частота виділення різних мікроорганізмів за результатами різних досліджень, дуже варіює, що обумовлено, ймовірно, епідеміологічними та кліматичними особливостями. В зв’язку з цим, в даній роботі було проведено вивчення особливостей мікробного пейзажу шкіри у хворих на вугрову хворобу. Виявлено високу інтенсивність мікробної колонізації шкіри, збільшення кількості таксономічних груп, множинність штамів з переважанням асоційованих форм мікроорганізмів.
Авторами статьи указано, что частота выделения различных микроорганизмов по результатам различных исследований, очень варьирует, что обусловлено, вероятно, эпидемиологическими и климатическими особенностями. В связи с этим, в данной работе было проведено изучение особенностей микробного пейзажа кожи у больных угревой болезнью. Выявлена высокая интенсивность микробной колонизации кожи, увеличение количества таксономических групп, множественность штаммов с преобладанием ассоциированных форм микроорганизмов.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Клініко-епідеміологічні аспекти хронічних урогенітальних захворювань при протозойній інвазії Trichomonas vaginalis / С. К. Джораєва [и др.] // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 34-39


MeSH-головна:
ТРИХОМОНАДНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- TRICHOMONAS INFECTIONS (осложнения, патофизиология)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ ЖЕНСКОЙ БОЛЕЗНИ -- FEMALE UROGENITAL DISEASES (микробиология, патофизиология, этиология)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ МУЖСКОЙ БОЛЕЗНИ -- MALE UROGENITAL DISEASES (микробиология, осложнения, этиология)
Анотація: В роботі було проведено оцінку поширеності трихомонадної та асоційованих інфекцій у хворих, що страждають виключно на хронічні урогенітальні запальні захворювання з в’ялим перебігом, з урахуванням гендерних та вікових особливостей. Вивчено стан мікрофлори у даної категорії хворих та проаналізовано розповсюдженість сателітних інфекцій.
В работе была проведена оценка распространенности трихомонадной и ассоциированных инфекций у больных, страдающих исключительно хроническими урогенитальными воспалительными заболеваниями с вялым течением, с учетом гендерных и возрастных особенностей. Изучено состояние микрофлоры у данной категории больных и проанализирована распространенность сателлитных инфекций.
Дод.точки доступу:
Джораєва, С. К.
Гончаренко, В. В.
Унучко, С. В.
Біляєв, Г. М.
Соболь, Н. В.
Щоголєва, О. В.
Бабута, А. Р.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Мавров, Г. И.
    Цистоуретриты после лечения генитального хламидиоза и микоплазмоза / Г. И. Мавров, А. Е. Нагорный, М. А. Ярошенко // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 40-44


MeSH-головна:
ХЛАМИДИОЗЫ -- CHLAMYDIACEAE INFECTIONS (лекарственная терапия, микробиология, осложнения)
МИКОПЛАЗМОЗЫ -- MYCOPLASMA INFECTIONS (лекарственная терапия, микробиология, осложнения)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ МУЖСКОЙ БОЛЕЗНИ -- MALE UROGENITAL DISEASES (лекарственная терапия, микробиология, осложнения)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ ЖЕНСКОЙ БОЛЕЗНИ -- FEMALE UROGENITAL DISEASES (лекарственная терапия, микробиология, осложнения)
Анотація: В статті наведено дані про частоту виявлення урогенітального синдрому у пацієнтів після лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом. Вивчено особливості клінічного перебігу захворювання в залежності від складу мікрофлори сечостатевого тракту хворих. Зазначено, що фосфоміцину трометамол є ефективним в купіруванні уретрального синдрому при інфекціях, що передаються статевим шляхом.
В статье приведены данные о частоте выявления урогенитального синдрома у пациентов после лечения инфекций, передающихся половым путем. Изучены особенности клинического течения заболевания в зависимости от состава микрофлоры мочеполового тракта больных. Отмечено, что фосфомицина трометамол является эффективным в купировании уретрального синдрома при инфекциях, передающихся половым путем.
Дод.точки доступу:
Нагорный, А. Е.
Ярошенко, М. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Коркунда, С. В.
    Програмоване ремоделювання рубців у реконструктивно-пластичній хірургії / С. В. Коркунда, Г. А. Олійник // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 46-52


MeSH-головна:
РУБЕЦ -- CICATRIX (патофизиология, хирургия)
ХИРУРГИЯ ПЛАСТИЧЕСКАЯ -- SURGERY, PLASTIC (методы)
Анотація: В роботі проведено порівняння ефективності застосування технології програмованого ремоделювання рубців та стандартних методів хірургічного лікування рубців. Ретельне планування оперативної тактики дає змогу уникнути порушень мікроциркуляторної ланки. Запропонована методика дає змогу посилити адаптивні можливості організму загалом та шкіри в зоні майбутнього оперативного втручання. Увага зосереджується також на вливі на позаклітинний матрикс.
В работе проведено сравнение эффективности применения технологии программированного ремоделирования рубцов и стандартных методов хирургического лечения рубцов. Тщательное планирование оперативной тактики позволяет избежать нарушений микроциркуляторного звена. Предложенная методика позволяет усилить адаптивные возможности организма в целом и кожи в зоне будущего оперативного вмешательства. Внимание сосредотачивается также на влиянии на внеклеточный матрикс.
Дод.точки доступу:
Олійник, Г. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Андрашко, Ю. В.
    Новый взгляд на возможности микронидлинга: микроигольчатая редермализация кожи различных участков тела / Ю. В. Андрашко, И. А. Андрашко, Р. Р. Яремкевич // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 54-59


MeSH-головна:
АКУПУНКТУРНАЯ ТЕРАПИЯ -- ACUPUNCTURE THERAPY (методы)
ОМОЛОЖЕНИЕ -- REJUVENATION
ДЕРМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ -- DERMATOLOGIC SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
Анотація: Процедура мікроголкової редермалізації шкіри базується на комплексній дії мікроголкової терапії (індукції синтезу колагену) та відновлювальному ефекті редермалізації (використанні комбінації гіалуронової та бурштинової кислот). Основна відмінність від традиційного мікронідлінгу полягає в можливості вводити препарат одномоментно з проколами, що забезпечує рівномірне та повне надходження активних речовин в дерму. Ця процедура була ефективною в лікуванні стрий в області живота, стегон та сідниць, вікових змін тильної поверхні рук, області шиї та декольте, дільниць шкіри колін.
Процедура микроигольной редермализации кожи базируется на комплексном воздействии микроигольной терапии (индукции синтеза коллагена) и восстановительном эффекте редермализации (использовании комбинации гиалуроновой и янтарной кислот). Основное отличие от традиционного микронидлинга заключается в возможности вводить препарат одномоментно с проколами, что обеспечивает равномерное и полное поступление активных веществ в дерму. Эта процедура была эффективной в лечении стрий в области живота, бедер и ягодиц, возрастных изменений тыльной поверхности рук, области шеи и декольте, участков кожи коленей.
Дод.точки доступу:
Андрашко, И. А.
Яремкевич, Р. Р.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Рівень обізнаності лікарів-дерматовенерологів з актуальних питань профілактики раку шкіри / О. О. Ошивалова [и др.] // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 60-63


MeSH-головна:
КОЖИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- SKIN NEOPLASMS (профилактика и контроль)
ДЕРМАТОЛОГИЯ -- DERMATOLOGY (кадры)
КЛИНИЧЕСКАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ -- CLINICAL COMPETENCE
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ КАЧЕСТВО -- QUALITY OF HEALTH CARE
Анотація: В роботі наведено результати проведення тестування 101 лікаря дермато-венеролога з актуальних питань раку шкіри. Визначено, що рівень знань з даних питань натепер не відповідає сучасному рівню надання медичної допомоги хворим із злоякісними та доброякіними новоутвореннями шкіри.
В работе рассмотрены результаты проведения тестирования 101 врача дермато-венеролога по актуальным вопросам рака кожи. Определено, что уровень знаний по данным вопросам в настоящее время не соответствует современному уровню оказания медицинской помощи больным со злокачественными и доброкачественными новообразованиями кожи.
Дод.точки доступу:
Ошивалова, О. О.
Калюжна, Л. Д.
Зюков, О. Л.
Літус, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Бронова, И. М.
    Проблемы общения с больными акне и пути их преодоления лечащим врачом / И. М. Бронова // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 65-68


MeSH-головна:
АКНЕ ОБЫКНОВЕННЫЕ -- ACNE VULGARIS (лекарственная терапия, патофизиология, психология, этиология)
ВРАЧ-БОЛЬНОЙ ОТНОШЕНИЯ -- PHYSICIAN-PATIENT RELATIONS
РЕТИНОИДЫ -- RETINOIDS (терапевтическое применение)
Анотація: В статті наведено короткі відомості про етіологію та патогенез акне, розглядаються основні проблеми спілкування з хворими на цю патологію, а також запропоновано шляхи їх подолання. Є дані з історії, розповсюдженості хвороби. Розглянуто гормональні зміни у хворих. Зазначено про необхідність протипоказань для вживання ретиноїдів хворими та спортивних добавок.
В статье приведены краткие сведения об этиологии и патогенезе акне, рассматриваются основные проблемы общения с больными этой патологией, а также предложены пути их преодоления. Есть данные по истории, распространенности болезни. Рассмотрены гормональные изменения у больных. Отмечена необходимость противопоказаний для употребления ретиноидов больными и спортивных добавок.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Болотная, Л. А.
    Недержание пигмента (Блоха - Сульцбергера синдром): случай из практики / Л. А. Болотная // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 70-74


MeSH-головна:
БЛОХА-СУЛЬЦБЕРГЕРА СИНДРОМ -- INCONTINENTIA PIGMENTI (диагностика, патофизиология, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ -- INFANT, NEWBORN, DISEASES (диагностика, патофизиология)
Анотація: В роботі розглядаються дані літератури та власне клінічне спостереження автора за новонародженною дитиною с рідкісним генодерматозом - синдромом Блоха-Сульцберга (родинна форма нетримання пігменту). Особливістю спостереження є розвиток захворювання відразу після народження дитини, провідний шкірний синдром, відсутність супутньої патології с боку ЦНС, очей та інших органів, складна диференційна діагностика.
В работе рассматриваются данные литературы и собственно клиническое наблюдение автора за новорожденным ребенком с редким генодерматозом - синдромом Блоха-Сульцберга (семейная форма недержания пигмента). Особенностью наблюдения является развитие заболевания сразу после рождения ребенка, ведущий кожный синдром, отсутствие сопутствующей патологии со стороны ЦНС, глаз и других органов, сложная дифенециальная диагностика.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Калюжная, Л. Д.
    Саркоидоз кожи: клинические случаи / Л. Д. Калюжная, Л. В. Гречанская // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 75-78


MeSH-головна:
САРКОИДОЗ -- SARCOIDOSIS (диагностика, патофизиология, этиология)
КОЖНЫЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- SKIN MANIFESTATIONS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: В статті наведено опис основних клінічних проявів саркоїдозу шкіри. Важливим методом діагностики є патогістологічне дослідження, яке дозволяє проводити диференційну діагностику з іншими захворюваннями шкіри, що мають схожу клінічну картину. Розглядаються два клінічні випадки саркоїдозу шкіри у пацієнток віком - після 50 років.
В статье приводится описание основных клинических проявлений саркоидоза кожи. Важным методом диагностики является патогистологическое исследование, которое позволяет проводить дифференциальную диагностику с другими заболеваниями кожи, имеющих сходную клиническую картину. Рассматриваются два клинические случаи саркоидоза кожи у пациенток в возрасте - после 50 лет.
Дод.точки доступу:
Гречанская, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Кутасевич, Я. Ф.
    Распространенная трихофития гладкой кожи у ребенка 7 лет / Я. Ф. Кутасевич, И. А. Олейник, К. Г. Супрун // Дерматологія та венерологія. - 2017. - N 1. - С. 79-82


MeSH-головна:
ДЕРМАТОМИКОЗЫ -- DERMATOMYCOSES (диагностика, микробиология, патофизиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: В статті наведено клінічний випадок розповсюдженої трихофітії гладкої шкіри у дитини 7 років на фоні довготривалої імуносупресивної терапії. Особливістю даного клінічного випадку є дисемінація мікотичної інфекції, тривалий перебіг хвороби без виразних запальних проявів.
В статье приводится клинический случай распространенной трихофитии гладкой кожи у ребенка 7 лет на фоне длительной иммуносупрессивной терапии. Особенностью данного клинического случая является диссеминация микотической инфекции, длительное течение болезни без отчетливых воспалительных проявлений.
Дод.точки доступу:
Олейник, И. А.
Супрун, К. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)